پروژه مرکز جامع سلامت لنده گامی در جهت توسعه شاخصه‌های سلامت استان است

0
20

به گزارش خبرنگار افکار مردم/ دکتر اورنگ ایلامی در آئین کلنگ‌زنی مرکز جامع سلامت شهرستان لنده با اشاره به اهمیت این پروژه اظهار داشت: این پروژه نقش به سزایی در سلامت شهرستان و استان داشته که با حمایت مالی بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در این شهرستان احداث خواهد شد.

وی افزود: این زیرساخت مهم سلامت در شهرستان لنده به توسعه پایدار و رشد شاخصه‌های سلامت در شهرستان و استان کمک شایان توجهی خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشخصات فنی پروژه مرکز جامع سلامت لنده تصریح کرد: این پروژه با زیربنای ۱۸۰ متر مربع در زمینی بع مساحت ۳ هزار متر مربع در دو طبقه احداث خواهد شد.

دکتر ایلامی یادآور شد: انچه از جهت اجرایی و نیاز شهرستان مهم و برآورده خواهد شد حضور چهار پزشک متخصص در حوزه‌های اصلی ، داخلی، اطفال، زنان و زایمان، جراحی عمومی و پزشک عمومی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: قسمت زایمان ترکیبی، بخش بستری بزرگسالان و اطفال، داروخانه، آزمایشگاه، اتاق ماما، اتاق احیاء، رادیولوژی، سونوگرافی، و بهداشت محیط و حرفه‌ای همراه با دندانپزشکی، روانشناسی و تغذیه از جمله قسمت‌های بخش‌های دیگر این مرکز جامع سلامت خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: بعد از تحویل این پروژه توسط بنیاد علوی ما پروسه تجهیز و تأمین نیروی انسانی را دنبال خواهیم کرد که البته این مهم نیز از امروز با تلاش و جدیت مسئولان شهرستان و استان پیگیری خواهد شد تا در زمان افتتاح و بهره‌برداری به لحاظ زیرساخت اداری و تجهیزات مشکلی وجود نداشته باشد.

روزنامه افکار مردم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here