سهم آموزش و پرورش برای استانداردسازی در مدارس ۲۰ درصد افزایش یافت

0
48

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۲۰ درصدی سهم آموزش و پرورش برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گچساران، غلامرضا تاجگردون صبح امروز در نشست شورای معاونین و رؤسای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سهم آموزش و پرورش به منظور استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس ۲۰ درصد افزایش یافت.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در بودجه امسال بیش از یک هزار میلیارد تومان برای نیروهای حق‌التدریس و تعیین تکلیف آموزش‌دهندگان سوادآموزی اختصاص یافت.

جگردون عنوان کرد: در فرآیند تصویب نهایی این طرح ایراداتی بین شورای نگهبان، دولت و مجلس شورای اسلامی است که با برطرف شدن این ایرادات، مشکل نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان سوادآموزی حل می‌شود.

وی ابراز کرد: دولت از سال آینده طرح رتبه‌بندی معلمان را شروع می‌کند، البته اعتبار بالایی برای اجرای این طرح لازم است که در اعتبارات جدید مورد توجه قرار می‌گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی همچنین از افزایش سرانه مدارس در بودجه و معافیت مالیاتی برای کسانی که  کمتر از دو میلیون و۷۵۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند، خبر داد.

تاجگردون گفت: در بودجه پیشنهادی برای تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی-فرهنگی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش به اعتبارات این وزارتخانه افزوده می‌شود.

روزنامه افکار مردم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here