آیت‌الله ملک حسینی: بی‌تعهدی و بی‌وفایی مسئولان به وعده‌ها آفت است

0
61

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بی تعهدی و بی وفایی مسئولان به وعده‌ها را آفت دانست و گفت: عمل به وعده‌ها با هدف امید آفرینی و دلگرمی مردم و جوانان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، آیت‌الله سید شرف الدین ملک حسینی در نشست با برخی از قهرمانان ورزشی رزمی کار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کم نبوده قهرمانان ورزشی المپیک که روزانه از وعده‌های محقق نشده مدیران گلایه می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مدیری که وعده می‌دهد باید برای عملی شدن آن شبانه روز تلاش کند، عنوان کرد: عمل به وعده در نسل پیش رو امید ایجاد می‌کند و بی تعهدی و بی وفایی به وعده آفت است.

ملک‌حسینی با بیان اینکه مقیاس سنجش‌ها نسبی است نه مطلق ابراز کرد: به صورت مثال اگر از ۷۰۰ مدال ورزشی سهم استان کهگیلویه و بویراحمد ۷ مدال باشد به لحاظ سهم جمعیتی نشان از موفقیت دارد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری افزود: باور کنید از وجود برخی قهرمانان استانی از جمله وقتی در جمعی حرف از قهرمان پرتاب نیزه می‌شود، احساس غرور و افتخار می‌کنیم.

ملک‌حسینی بیان کرد: انسان با قدرت و قدرتمندی قهرمان می‌شود اما با اقتدار پهلوان می‌شود و ورزشکاران باید توان حجمی را مقدمه‌ای برای توان روحی قرار دهند و در هر عرصه‌ای انسان بدون تمرین راکد  و از بین می‌رود اما با تمرین رشد پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد در عرصه‌های استانی، ملی و بین المللی مرهون تلاش‌های آنان است، خاطرنشان کرد: استعداد با تکرار و تمرین بارور می‌شود و هرکجا ورزشکاری سختی و مشکلات بیشتری دید باید تلاش خود را افزایش دهد.

آیت‌الله ملک‌حسینی از ورزشکاران رزمی کار خواستار درک تفاوت قهرمان و پهلوان شد و گفت: انسان قهرمان یعنی فرد نیرومند و اما پهلوان یعنی انسانی که بر نیروی خودش نیرو دارد و می‌تواند به وقت مهار و اعمال کند و باید بدانیم رمز پایداری پوریای ولی اعمال قدرت نبوده بلکه مهار قدرت است.

وی با اشاره به ضرورت حمایت همه جانبه و بیش از پیش مسئولان استانی از ورزش بانوان، بیان کرد: انقلاب اسلامی در قهرمان ساختن ورزشکاران کشور در ۴۰ سال اخیر نقش پررنگی داشته است به گونه‌ای که قبل از انقلاب در این زمینه حرفی برای گفتن نداشتیم.

 

روزنامه افکار مردم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here